Vitarade® fueled by Vitargo®

FAQ

Dla kogo przeznaczona jest linia Vitarade®?

Vitarade® to najnowsza linia wysoko zaawansowanych odżywek dla sportowców wyczynowych firmy FA Engineered Nutrition opracowana z myślą o szczególnych wymogach żywieniowych podczas intensywnych i długotrwałych treningów oraz zawodów. Linia Vitarade® może być wykorzystana przez sportowców praktycznie wszystkich dyscyplin sportowych od sportów wytrzymałościowych, przez  sporty siłowe, aż po sporty drużynowe. Każdy rodzaj wysiłku fizycznego wymaga węglowodanów, jako głównego źródła energii. Vitarade® dostarcza wysokocząsteczkowe węglowodany (Vitargo®) o najwyższej jakości. To właśnie na ten rodzaj węglowodanów uznawany jest przez czołowych sportowców na świecie za najbardziej skuteczny we wspomaganiu w okresie intensywnego wysiłku fizycznego.

Co to jest Vitargo®?

Vitargo® to popularna nazwa dla wysokocząsteczkowych węglowodanów otrzymywanych ze skrobi jęczmiennej, których produkcja została opatentowana w Szwecji. Pierwotnie szwedzki producent nadał swojemu produktowi nazwę Vitargo® i to właśnie z tą nazwą wysokocząsteczkowe węglowodany kojarzone są już od ponad 10 lat. Węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu, co nadaje im charakterystyczną lepkość po rozpuszczeniu gwarantując jednocześnie wysoką skuteczność w energetycznym wspomaganiu sportowców. To właśnie dzięki swojej strukturze, wysoko cząsteczkowe węglowodany uwalniają cząsteczki glukozy z łańcuchów bocznych już w pierwszych minutach po ich spożyciu, a efekt ten jest długotrwale utrzymywany poprzez dalsze uwalnianie glukozy z łańcucha głównego. Ponadto wysoka masa cząsteczkowa powoduje, iż węglowodany o złożonej budowie posiadają niską osmolalność, a płyny na nich bazujące są hipotoniczne i szybko nawadniają organizm.

Czy Vitarade® zawiera oryginalne Vitargo®?

Linia Vitarade® zawiera oryginalne i opatentowane węglowodany wysokocząsteczkowe Vitargo®. Jest to dokładnie ten sam surowiec, który wcześniej był już stosowany i doceniany przez innych producentów odżywek sportowych. To, co różni linię Vitarade® od innych odżywek sportowych opartych na Vitargo®, to zastosowanie takich substancji dodatkowych, dzięki którym uzyskano lepszą rozpuszczalność i doskonały smak. Unikalne smaki i dobrą rozpuszczalność produktów Vitarade® doceniło już wielu czołowych sportowców w Polsce i Europie.

Czy produkty Vitarade® są skuteczniejsze niż inne produkty węglowodanowe dostępne na rynku?

W celu zapewnienia najwyższej jakości produktów cała linia Vitarade® została oparta o wysokiej jakości składniki, w tym opatentowane w Szwecji wysokocząsteczkowe węglowodany znane pod popularną nazwą Vitargo®. W trosce o wysoką skuteczność produktów specjaliści FA Engineered Nutrition tworząc linię Vitarade® oparli się o najnowsze badania kliniczne z zakresu żywienia i suplementacji sportowców oraz doświadczenia z zakresu technologii produkcji największych producentów odżywek dla sportowców w Europie. Ponadto, to co szczególnie wyróżnia linię Vitarade® to fakt, iż została stworzona we współpracy z profesjonalnymi sportowcami, dzięki czemu produkty mogą być efektywnie wykorzystane w różnych sytuacjach treningowych oraz długotrwałych zawodach sportowych.

Wszystkie powyższe czynniki, jak również badania kliniczne potwierdzające skuteczność Vitargo® powodują, iż linia Vitarade® jest obecnie najskuteczniejszą linią węglowodanową na rynku. Vitarade® posiada zdecydowanie wyższą jakość i skuteczność w porównaniu z typowymi odżywkami sportowymi i napojami izotonicznymi opartymi o zwykły cukier lub maltodekstryny. Ponadto, badania kliniczne wykazały, iż węglowodany wysokocząsteczkowe bardzo szybko opróżniają żołądek i są szybko wchłaniane ze światła jelita do krwi, a dzięki temu błyskawicznie wspomagają organizm podczas wysiłku oraz bardzo skutecznie odbudowują glikogen mięśniowy po zakończonym wysiłku.
Warto również wspomnieć, iż w wyniku współpracy z profesjonalnymi sportowcami, nie tylko formuły, ale i smaki produktów Vitarade® zostały dobrane tak, aby możliwe było ich spożycie nawet w sytuacjach skrajnie intensywnego wysiłku fizycznego bez objaw ze strony przewodu pokarmowego, ani nieprzyjemnego uczucia w ustach. Produkty Vitarade® mogą być spożywane nawet podczas wielogodzinnego wysiłku z tą samą skutecznością i efektywnością.

Czy istnieją badania potwierdzające skuteczność Vitarade®?

Vitarade® zostało oparte o wysokocząsteczkowe węglowodany, których skuteczność we wspomaganiu sportowców potwierdzają niezależne badania kliniczne opublikowane w recenzowanych czasopismach, co gwarantuje ich rzetelność. Badania kliniczne wykazały, iż węglowodany wysokocząsteczkowe bardzo szybko opróżniają żołądek, dzięki czemu podczas wysiłku nie pozostają w przewodzie pokarmowym i nie wywołują problemów żołądkowo-jelitowych (Piehl i Aulin, 2000a). Ponadto, węglowodany wysokocząsteczkowe bardzo szybko docierają do krwiobiegu a dalej do mięśni, dzięki czemu bardzo szybko regenerują glikogen mięśniowy (Piehl i Aulin, 2000a, 2000b). Badania wykazały również, iż wysokocząsteczkowe węglowodany spożywane po treningu pozwalają na wygenerowanie większej mocy przez pracujące mięśnie na kolejnych sesjach treningowych (Stephens i wsp., 2007). Wysokocząsteczkowe węglowodany podane po treningu zabezpieczają także lepszą odpowiedź antykataboliczną organizmu poprzez stymulację procesów syntezy białek mięśniowych i tym samym regenerację mikrouszkodzeń powstałych podczas wysiłku.
Szczegółowy opis badań pod adresem http://www.vitarade.pl/pl-pl/badania/

Czy to normalne, że napoje Vitarade® są takie gęste?

Wyższa gęstość napojów i żeli Vitarade® wynika z charakterystycznych cech fizycznych wysokocząsteczkowych węglowodanów. Wysoka masa cząsteczkowa jest wynikiem bardzo rozbudowanej struktury cząsteczki, która swoją formą przypomina cząsteczkę glikogenu. Wysoka masa cząsteczkowa powoduje, iż produkty Vitarade® charakteryzują się zwiększoną lepkością. Nie ma to jednak wpływu na ich skuteczność, co potwierdzają niezależne badania naukowe. Ponadto, rozbudowana struktura cząsteczki węglowodanów oznacza niską osmolalność płynów, co gwarantuje bardzo dobre przyswajanie zarówno węglowodanów, jak i płynów dostarczanych przez produkty Vitarade®.

Jak najlepiej przygotowywać napoje Vitarade®?

Napoje Vitarade® najlepiej przygotowywać w bidonie lub shakerze. Pierwszym etapem powinno być wlanie 1/2 zalecanej ilości płynu, następnie dodanie odpowiedniej ilości proszku, a po zakręceniu bidonu lub shakera, energiczne potrząsanie przez 30-45 sekund. Następnie należy dopełnić bidon lub shaker wodą i delikatnie wymieszać. Rozpuszczalność Vitarade® została polepszona w stosunku do innych odżywek opartych o Vitargo® i sporządzanie zgodnie z powyższą instrukcją gwarantuje uzyskanie jednorodnego płynu bez pływających w nim nie rozpuszczonych cząstek proszku.

Czy produkty Vitarade® nie zawierają substancji dopingujących?

Wszystkie produkty linii Vitarade® są produktami wolnymi od substancji dopingujących oznaczonymi logo „Doping Free”. Produkty Vitarade® posiadają oficjalne oświadczenia dotyczące produkcji bez wykorzystania środków dopingujących, dlatego mogą być wykorzystywane zarówno przez sportowców wyczynowych, jak również przez osoby uprawiające sport na poziomie amatorskim. Ponadto, czystość produktów Vitarade® została potwierdzona w praktyce przez najwyższej klasy profesjonalnych sportowców, którzy stosując produkty Vitarade®przechodzą ciągłe kontrole antydopingowe przeprowadzane z ramienia WADA (World Anti-Doping Agency), największej na świecie organizacji zajmującej się zwalczaniem dopingu w sporcie

Gdzie można zakupić produkty Vitarade®?

Produkty Vitarade® można zakupić przez Internet lub bezpośrednio w sklepach sieci dystrybutorów współpracujących z firmą Fitness Authority® Sp. z o.o. Zakupu przez Internet można dokonać pod adresem www.fasklep.pl.

.

 

Jaka jest data przydatności do spożycia produktów Vitarade®?

Data przydatności produktów Vitarade® wynosi 1 rok dla wszystkich rodzajów batonów oraz 2 lata dla wszystkich rodzajów żeli i proszków węglowodanowych.

Czy produkty Vitarade® można stosować jako posiłki zastępcze?

Produkty Vitarade® mogą doskonale spełniać rolę posiłków zastępczych. Napoje Vitarade® mogą zastępować każdy posiłek będący źródłem węglowodanów w diecie człowieka, a w szczególności płynne produkty spożywcze, jak napoje czy soki. Niska osmolalność oraz zawartość bardzo dobrze przyswajalnych węglowodanów pozwala na błyskawiczny „zastrzyk” energii i utrzymanie stałego poziomu glukozy we krwi.

Batony i żele Vitarade® mogą również z powodzeniem zastępować posiłki węglowodanowe. Batony Vitarade® stosowane w formie przekąski dostarczają długotrwale uwalniających się węglowodanów, szybko wchłaniane źródło białka i kofeinę. Idealnie nadają się, jako uzupełnienie diety w składniki odżywcze dodatkowo wspomagając energetycznie organizm. Żele Vitarade® w zależności od rodzaju, mogą stanowić uzupełnienie diety w węglowodany (wszystkie 3 rodzaje), dodawać zastrzyku energii (Vitarade Energy Gel®), jak również dostarczać niezbędnego dla funkcjonowania organizmu białka (Vitarade Recovery Gel®). Ponadto, wygodna forma żeli i batonów zapewnia, iż można je zabrać i spożyć w każdym dogodnym dla siebie momencie.

Czy produkty Vitarade® zawierają substancje alergizujące?

Produkty Vitarade® mogą zawierać substancje o potencjalnym działaniu alergizującym, które są typowymi substancjami występującymi powszechnie w produktach spożywczych. Do potencjalnych alergenów należy zaliczyć alergeny zbóż (wszystkie produkty), mleka (batony i żel Vitarade Recovery®) oraz soi (batony). Produkty Vitarade® zawierają również gluten, który może przyczyniać się do zwiększenia objawów celiakii.

Czy produkty Vitarade® zawierają gluten?

Produkty Vitarade® zostały oparte o węglowodany wysokocząsteczkowe pozyskiwane ze skrobi jęczmiennej. Ziarna jęczmienia stanowią źródło glutenu, dlatego też produkty Vitarade® mogą być stosowane jedynie okazjonalnie przez osoby z częściową nietolerancją glutenu. Nie jest natomiast zalecane spożywanie produktów Vitarade® przez osoby chore na celiakię.

Czy produkty Vitarade® mogą być stosowane przez wegetarian i wegan?

Produkty Vitarade® zostały oparte o węglowodany wysokocząsteczkowe pozyskiwane ze skrobi jęczmiennej, która jest naturalnym surowcem pozyskiwanym ze źródła pochodzenia roślinnego. W batonach oraz żelu Vitarade Recovery® zastosowano dodatek białka mleka, a w żelu Vitarade Recovery® dodatkowo zastosowano hydrolizat białka kolagenowego. W związku z tym produkty linii Vitarade® mogą być stosowane przez wszystkie osoby, które dopuszczają spożywanie białek pochodzenia zwierzęcego wykluczając jedynie spożywanie mięsa. Weganie wykluczający spożywanie mięsa i wszystkich produktów odzwierzęcych mogą natomiast wykorzystać proszki Vitarade CL® i Vitarade EL®, które zostały oparte w 100% o składniki pochodzenia roślinnego.

Czy produkty Vitarade® mogą być stosowane przez dzieci?

Linia Vitarade® jest typową linią opartą o najlepszej jakości węglowodany pochodzące ze skrobi jęczmiennej. Dostarczanie węglowodanów jest natomiast podstawą żywienia zarówno osób, jak i dzieci bez względu na ich poziom aktywności fizycznej. Wysokocząsteczkowe węglowodany posiadają zdecydowanie wyższą jakość odżywczą od typowych węglowodanów znajdujących się z typowych sokach, napojach czy batonach.  Stąd też wspomagają organizm w sposób efektywny i bezpieczny dla człowieka bez względu na jego wiek. Podstawą żywienia człowieka powinno być dostarczanie węglowodanów złożonych w miejsce cukrów prostych. Wysokocząsteczkowe węglowodany zawarte w Vitarade® są rodzajem węglowodanów złożonych, których dostarczenie do organizmu będzie efektywnie wspomagało przemiany energetyczne organizmu.
Jedynym przeciwwskazaniem dla dzieci  poniżej 12 roku życia może być zawartość kofeiny w batonach i żelu Vitarade Energy®, dlatego też dzieci nie spożywające nigdy wcześniej produktów z kofeiną (jak coca-cola), powinny unikać spożywania batonów i żelu Vitarade Energy®. W przypadku, gdy dziecko spożywa inne produkty spożywcze zawierające kofeinę, istnieje również możliwość podania w szczególnych sytuacjach ww. produkty. Dla lepszego zobrazowania, zawartość kofeiny w żelu Vitarade Energy® odpowiada niecałym 200ml coca-coli, podczas gdy zawartość kofeiny w batonach Vitarade® niecałym 300ml coca-coli.

Warto również zaznaczyć, iż proszki Vitarade CL® i Vitarade EL® mogą być już spożywane przez bardzo małe dzieci (nawet w wieku 2 lat). Płyny uzyskane po rozpuszczeniu proszku charakteryzują się niską osmolalnością, a więc bardzo dobrze nawadniają przy okazji dostarczając węglowodanów. W każdej sytuacji, w której bardzo istotne jest szybkie nawodnienie dziecka, produkty Vitarade® (szczególnie Vitarade EL®) skuteczniej nawadniają i uzupełniają elektrolity w porównaniu do wielu dostępnych w środków spożywczych dostępnych m.in. w aptekach.

Nawigacja
Wybierz dyscyplinę
Sporty wytrzymałościowe

Sporty wytrzymałościowe


Sporty siłowe i siłowo-szybkościowe

Sporty siłowe i siłowo-szybkościowe


Sporty drużynowe i mieszane

Sporty drużynowe i mieszane


Podziękowania
Panie Jakubie chciałem Panu bardzo podziękować za porady które otrzymałem. Efekt stosowania Vitarade®, a także wskazówki od Pana dotyczące ich stosowania a także odżywiania pozwoliły mi poprawić swój rekord życiowy o 15 min…
[więcej]